Grintuss

Fitonasal Pediatric jest preparatem udrażniającym nos, wskazanym w przypadku
niedrożności i podrażnienia błony śluzowej nosa, spowodowanych grypą, przeziębieniem,
ostrym i przewlekłym alergicznym nieżytem nosa oraz ostrym i przewlekłym zapaleniem
zatok.

Można go ponadto stosować jako leczenie wspomagające w przypadku kaszlu i bólu gardła, spowodowanych spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła oraz zapalenia ucha środkowego wywołanego niedrożnością nosa. Odpowiedni do częstego stosowania. Produkt jest wskazany powyżej 6. miesiąca Życia.

Fitonasal Pediatric nie zawiera udrażniających substancji wazokonstrykcyjnych, a dzięki niefarmakologicznemu mechanizmowi działania nie powoduje uzaleźnienia, nie wysusza, nie podraźnia błony śluzowej nosa, może być stosowany wielokrotnie w ciągu dnia, także przez dłuższy okres. Stosowanie produktu u niemowląt i dzieci wspomaga oddychanie i ułatwia nocny odpoczynek.

Skład

TANNISAL, standaryzowany kompleks molekularny, zawierający: frakcję taninową z oczaru wirginijskiego i halit (sól wydobywana ze złóż kopalin, nieprzetwarzona chemicznie).

Zawiera ponadto: wodę, glicerynę roślinną, sok z cytryny, nahcolite (naturalny wodorowęglan sodu). Produkt nie zawiera konserwantów.

Sposób użycia

Stosować co najmniej 2 razy dziennie, rano i wieczorem, oraz w razie potrzeby. Dla skutecznego działania udrażniającega i ochronnego na błonę śluzową należy stosować
Fitonazal Pediatric w następujący sposób:

Od 6. miesiąca do 1. roku życia

  1. Położyć dziecko na boku, umieścić końcówkę atomizera w górnym nozdrzu i rozpylić produkt.
  2. Powtórzyć czynność z drugim nozdrzem, kładąc dziecka na drugim boku.

Powyżej 1. roku życia

  1. Umieścić końcówkę atomizera w nozdrzu i delikatnie nacisnąć, przytrzymując przez kilka sekund.
  2. Oczyscié nos lub, jesli to mozliwe, wydmuchaé i rozpylié do drugiego nozdrza.

Po każdym użyciu wyczyścić atomizer za pomocą czystej, wilgotnej szmatki i dokładnie wysuszyć.

Fitonasal Pediatric jest dostępny w opakowaniu z atomizerem z technologią „bag on valve” (BOV), która zapewnia wiele korzyści:

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników. W przypadku nieustąpienia objawów należy skonsultować się z lekarzem. Stosować wyłącznie do nosa. Unikać kontaktu z oczami. W razie kontaktu przemyć oczy wodą.

Uwaga

Opakowanie pod ciśnieniem: w razie podgrzania może eksplodować. Nie przekłuwać ani nie palić, nawet po zużyciu. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, iskier, otwartych płomieni i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Chronić przed promieniami słonecznymi. Nie narażać na temperatury wyższe niż 50°C/122°F. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Okres ważności dotyczy produktu w nienaruszonym stanie i właściwie przechowywanego.

Okres ważności

Okres waźności podany na opakowaniu nie zmienia się również po pierwszym rozpyleniu produktu.

AbocaTo jest wyròb medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aboca Grintuss